![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5213088
*
nr 521 3088
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 205
Utrop:
4.000 kr
Såld:
6.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 23:30:18
1
3.000 kr
28/4 11:44:29
1
3.500 kr
28/4 14:59:29
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 521 3088
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 205
Utrop: | 4.000 kr |
---|---|
Såld: | 6.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 23:30:18 | 1 | 3.000 kr |
28/4 11:44:29 | 1 | 3.500 kr |
28/4 14:59:29 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53